Wpis

wtorek, 10 czerwca 2014

Letnie ubiory

Niebawem wolne, nasze dzieci będą wesoło śmigać po dworze, pogodnie bawić się cały długi dzień na zewnątrz. To okres ich zasłużonego odpoczynku, dwa beztroskie miesiące, które powinny upłynąć na szalonej, żywiołowej grze.

3

Po długim, rozkosznie męczącym dniu milusińscy wracają wesołe i najczęściej brudne. Stąd dla każdej wyczerpanej rodzicielki ważne jest, aby ubranka dały się bez trudu uprać i błyskawicznie schły. Najlepiej w tej sytuacji sprawdzi się przyjemna, przewiewna i zwykła bawełna. Ubrania z niej wykonane nie krępują ruchów, dzieciom jest w nich wygodnie, jest miła w dotyku, nie uczula i nie podrażnia skóry. Bez trudu ją uprać i nie musimy się przejmować prasowaniem, w końcu to ubranie na wakacyjne zabawy i wyjazdy.

Poza ubrankiem zwróćmy uwagę na buty. W skwarne dni muszą być przewiewne i wygodne. Kiedy raz za razem jedziecie z dziećmi nad wodę lub basen, to nie ma co przepłacać. Lepiej jest zainwestować w klapki lub chodaki dla dzieci. To uniwersalne rozwiązanie. Sprawdzą się nad wodą, w większości wypadków są gumowe, o podeszwie chroniącej przed ślizganiem. Nadają się też do rozrywek na podwórku. Prosto je umyć, dla mnie to na pewno najlepsze letnie buty dla dziecka, do tego są tanie. A wszyscy wiemy, jak błyskawicznie dojrzewają nasze pociechy i kupowanie im kosztownych butów, co sezon jest po prostu bezsensowne.

Nie możemy zapomnieć o nakryciu głowy. Czapka z daszkiem zabezpieczy ponadto oczy naszej latorośli. Niektóre dziewczynki nie chcą chodzić w takich czapeczkach, w szczególności, kiedy mają na sobie kiecki, tym samym lepiej sprawić im kapelusz lub chustkę. Małe modnisie będą zadowolone, a my spokojniejsi, że nasze dzieci są bezpieczne.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
karolaadamowska
Czas publikacji:
wtorek, 10 czerwca 2014 14:43

Polecane wpisy